Halaskargazi Cd. Terminüs Palas Apt. No:224 K:3 Şişli | ŞUBE | Haznedar Mh. Bağcılar Cd. No:8 D:2 Güngören
+90 212 556 00 03

yeni cihaza alışmanız için öneriler

İlk deneyimleriniz işitme cihazınızın başarılı bir şekilde ayarlanması için çok önemlidir. Almış olduğunuz işitme cihazınızın zevkine tam varabilmeniz için birkaç ipucunu sizler için aktarıyoruz.. Ayrıca, işitme cihazınızla birlikte gelen talimatlara mutlaka uyun. Herhangi bir soru ya da sorununuz olduğunda lütfen merkezimizle veya işitme uzmanınızla iletişime geçebilirsiniz.

Ses yüksekliğini duruma / ana göre ayarlama

Modern ve teknolojik işitme cihazları açıldıkları anda gerekli ses yüksekliğini otomatik olarak seçmektedir. Ekstra bir ayarlama yapmanıza ayrıca gerek yoktur. Eğer ses yüksekliğini manuel olarak ayarlarsanız, sesi çok fazla açmayınız. Bu, konuşmaları anlamanıza pek yardımcı olmayacaktır. 

İşitme cihazı – Yaşamınızın önemli bir parçası

İşitme cihazı, ilk başlarda size garip gelebilir. Kısa bir ayarlama ve alışma safhasından sonra bu değişecektir. Buna alışmak için kendinize zaman tanımanız gereklidir. Ancak, herhangi bir problem ya da acı hissederseniz lütfen işitme merkezimizle veya işitme uzmanınız ile iletişime geçmekten çekinmeyiniz.

Tartışmalarda aktif bir katılımcı olmak

İşitme kaybı olmayan insanlar bile, özellikle birçok insan aynı anda konuşuyorsa konuşmaları takip etmekte güçlük çeker. Duymak istediğiniz kişiye yaklaşın ve ona odaklanın. İşitme cihazınız üzerinde deneyim elde ettikten sonra bu tarz durumlarla rahatlıkla ve güvenlikle başa çıkabileceksiniz. Bu tarz durumlarda ek dinleme cihazları da yardımcı olabilir. Gerekli ve cihazınızla uyumlu aksesuar temini için bizimle irtibata geçebilirsiniz. 

Kamu alanlarına yapılan geziler

Tiyatrolar, ibadet yerleri, konferans salonları ve benzeri yerler işitme cihazı kullananlar için akustik bir problem yaratabilir. Yapılabilecek en iyi şey en iyi akustiğin olduğu yere oturmaktır. Bu yer genellikle odanın önü ya da ortasıdır. Hoparlöre çok yakın oturmayın ancak sahnedeki kişinin yüzünü görebilecek kadar yakına oturun. Bazı kamusal alanlar işitme ve anlamayı daha kolay hale getirmek için özel teknik ekipmanlara sahiptir. Önceden ya da oraya gittiğinizde bunları istemeniz yeterli olacaktır.

Televizyon ve radyo programlarını takip edin

Her zaman her bir kelimeyi anlamak mümkün olmayabilir. Bu tarz durumlarda genel bağlama konsantre olmaya çalışın. Bu durumlarda uygun ek dinleme cihazları yardımcı olabilir.

İşitme cihazınızı telefonla kullanın

İşitme cihazı kullanıcısı olarak telefon görüşmelerini işitme ve anlamayı geliştirmek için birçok seçeneğiniz bulunmaktadır. İşitme uzmanınız hangi çözümün sizin için en iyisi olduğunu söyleyecektir.

İki kulak bir kulaktan daha iyi işitir

Çift taraflı işitme kaybı durumlarında her iki kulağa da işitme cihazı takılır. Bir işitme cihazı kullanıcısı olarak bu sizi tamamen yeni bir işitme seviyesine taşıyacaktır. İnsanların iki kulağının olmasının bir nedeni vardır ve her iki kulağınızda da işitme kaybı varsa iki işitme cihazı kullanmak anlamlıdır.

*ALINTIDIR.

Whatsapp İletişim
1
Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Duy Akademi işitme Cihazlarına Hoşgeldiniz..
İşitme Testi ve İşitme Cihazları ile ilgili bilgi almak ister misiniz?